Asortyment gitarowy – dobór odpowiednich dodatków do naszej gitary

rzut - sport
Każdy rozpoczynający własną podróż z gitarą, początkowo kupuje najprostszą gitarę akustyczną. Z czasem, kiedy rozpoczynamy poważnie myśleć o komponowaniu swojej muzyki lub graniu w znacznie bardziej zawodowym stylu, chcemy poszerzać swój gitarowy asortyment.

rzut - sport
Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com

Stacjonarnych placówek muzycznych jest bardzo niewiele. W większym mieście, jesteśmy w stanie jeszcze wynaleźć jeden albo trzy sklepy muzyczne, lecz w małych miastach jest to już rzadkością. Zwiększył się natomiast rynek ze sprzętem muzycznym w sieci. Sklepów internetowych jest dużo, podobnie jak ogłoszeń z ofertami sprzedaży sprzętów używanego. Wciąż jednak nie jest to to samo, co zajście do placówki stacjonarnej, otrzymanie rady od fachowego sprzedawcy, sprawdzenie sprzętu, pogranie na nim przed dokonaniem zakupu.
Każdy zaczynający gitarzysta, powinien mieć kilka kabli gitarowych. Jest to jedno z bezcennych akcesoriów, potrzebne równie mocno, niczym sama gitara czy wzmacniacze gitarowe. Jakość takiego kabla jest bardzo ważna, także jeżeli jeszcze nie jesteśmy w stanie wyłowić uchem subtelnych różnic w brzmieniu. Z czasem nauczymy się tego. kable instrumentalne są osiągalne w różnorodnych długościach oraz grubościach. Nie należy nabywać ani kabli za krótkich, ani zbyt długich. Najtrafniejsze są kable mierzące 3-6 metrów. Grubość za to ma większe znaczenie, ponieważ tylko odpowiednio gruba osłona, uchroni kable instrumentalne przed uszkodzeniami mechanicznymi, kiedy będą wielokrotnie zadeptywane, przytrzaskiwane drzwiami i inne.
Kolejną kwestią są końcówki. Kable instrumentalne możemy nabyć z końcówkami złamanymi lub prostymi. Trzeba je dobrać do posiadanego sprzętu. Zaleca się nabywanie kabli z prostą końcówką, ponieważ wzmacniacze gitarowe są różnorodne, ale raczej nie będzie do nich pasowała wyjściówka złamana, natomiast prosta pasować będzie zawsze.
Jeżeli natomiast idzie o wzmacniacze gitarowe, dobrze jest zobaczyć oceny producentów w Internecie albo poradzić się na forach dla osób związanych z muzyką. Nie jest to tani sprzęt, lecz jeżeli myślimy o graniu w grupie muzyków, jest on nieodzowny.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących treści na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną wiadomość – kliknij bielsko biała przedszkole w podany link i delektuj się czytaniem.

Sprzęt ten pozwala na wybicie gitary poprzez dźwięki pozostałych instrumentów, dzięki czemu nie jest ona kompletnie zagłuszona.

Każdy muzyk zdaje sobie sprawę z istotności jakości sprzętów muzycznych. Na większej części z nich nie należy sknerzyć, gdyż potem zapłacimy za to podwójnie. Zainwestowanie w dobry sprzęt zawsze popłaca, z tego powodu zakupy poprzedź gruntownymi poszukiwaniami.