Czy obcokrajowcom łatwo nauczyć się polskiego języka? Co jest w stanie im być w tym pomocne?

Choć nasz kraj jest dosyć etnicznie jednorodny, to i tak przyjeżdża do nas sporo obcokrajowców. Nie jesteśmy nacją wielonarodową, a wpływ ma na to historia i to jak wszystko się wytworzyło dziejowo, niemniej jesteśmy obywatelami Europy, w Unii Europejskiej, tak więc i atrakcyjnym państwem, gdzie jesteśmy w stanie zamieszkać, studiować lub po najzwyczajniej rozpocząć nowe życie.

Jednocześnie polski to bardzo trudny język, niektórzy są zdania, że nawet najtrudniejszy na świecie. Na pewno w czołówce tego rodzaju języków, o jakich się mówi, że są najgorsze do nauczenia. Wiadomo jest w tym dużo przesady, ale nawet sami mamy czasem z nim problem. Nawet nie chodzi o wymowę, lecz o zasady gramatyczne. Na szczęście każdy przyjezdny może się go bez problemu nauczyć, bo jest dostępny kurs języka polskiego. Na tym kursie można dość szybko przyswoić podstawy naszego języka, tak bardzo, ażeby móc w określonym, w dość dobrym stopniu porozumieć się po polsku.

Kursy języka angielskiego

Autor: Kaplan International English
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju kursy nazywa się często po angielsku, ażeby każdy obcokrajowiec, jaki jeszcze nie poznał naszego języka mógł najlepiej rozszyfrować ich znaczenie. Dość często więc jest to polish language course, czyli kurs polskiego języka, dzięki jakiemu każda osoba, która przybywa do naszego kraju może się go nauczyć.

Czy poszukujesz kolejnych i ciekawych artykułów na powyższy temat? Śpieszymy z pomocą – naciśnij i sprawdź (http://www.traple.pl/obszary-prawa/ochrona-danych-osobowych/) tutaj nowe treści.

To bardzo ważne, iż mamy tego rodzaju możliwości, bo ułatwiają bardzo start w całkiem nowym miejscu. Wiadomym jest, że język angielski rządzi wszędzie, ale jak ktoś chce tu troszkę pomieszkać, to raczej musi chociaż nauczyć się najważniejszych językowych zasad. Łatwiej wtedy o pracę, o kontakty międzyludzkie, po prostu jest swobodniej i łatwiej osiągnąć to, co jest dla nas najważniejsze.

Trzeba z pewnością dużo determinacji, ażeby się udało, lecz powinniśmy spróbować, bo rezultaty będą spektakularne. Jak ukazują różnorodne badania, coraz więcej obcokrajowców ma w planach nauczyć się naszego języka. Są różnorodne motywacje, lecz najważniejsze są takie, że ktoś poznaje partnera z Polski i pragnie z nim zamieszkać w Polsce. Pozostałe powody to oczywiście praca. Tak się składa, że wiele osóbprzybywa do nas na tak zwane kontrakty, które trwają kilka lat. Przez ten czas chcąc nie chcąc uczą się języka polskiego i przywiązują się do nowego kraju.