Czy opłaca się zlecić fachowej firmie pisanie pracy zaliczeniowej – licencjackiej albo magisterskiej? Czy jest to zgodne z prawem?

Należy przyznać, że pisanie prac dyplomowych na zlecenie to to kwestia dosyć kontrowersyjna. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak legalna jest taka procedura. Dobrze jest już na początku wiedzieć, że różne informacje odnośnie legalności danych działań trzeba poszukać w kodeksie karnym.

widok - cena

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

Znajdziemy w takim miejscu na przykład artykuł 272, jaki określa, że wyłudzenie poświadczeń nieprawdy przez podstępne wprowadzanie w błąd osoby na stanowisku publicznym, może wiązać się z karą do trzech lat więzienia. Znaczy więc to, iż jak do uzyskania tytułu magistrata albo licencjata, wykorzystamy pracę, jaka została przygotowana przez inną osobę, to wówczas może być to jakoby złamanie prawa. Jednak czy ten artykuł dotyczy także pisania prac na zlecenie?

cena - migawka

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
płótno - cena

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

To wygląda tak, że gdy przedstawi się taką pracę, jako napisaną przez nas, to złamiemy prawo. I dotyczy to różnych typów prac, jak prace licencjackie albo magisterskie.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię interesuje? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj naszą firmę – poznasz tu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Jednocześnie nic straconego, ponieważ oferty firm, jakie mają w ofercie pisanie prac magisterskich czy licencjackich, odnoszą się do tego, iż nie jest sprzedawana gotowa praca. Jest zaś przygotowywana praca na podstawie której możemy stworzyć własne teksty. Dość często takie firmy, poza samą usługą przygotowywania takiej pracy, oferują dodatkowe wsparcie w przygotowaniu swojej twórczości. Przykładowo może to być znalezienie przydatnych materiałów źródłowych czy redagowanie oraz korekta tekstu. Takie więc działania wraz z przygotowaną dla nas przykładową pracą, stanowią jedynie dodatkowe pomoce dla piszącego, więc ta pomoc nie będzie złamaniem prawa.

Gdy analizujemy kwestie strony prawnej odnośnie przygotowania pracy, warto przyjrzeć się formie działalności takiego wykonawcy. Aby uniknąć ewentualnych problemów na pewno warto skorzystać z usługi firmy, która ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko zostania oszukanym, dzięki temu również otrzymamy stosowaną fakturę za wykonaną usługę. Jak widzimy więc, opłaca się zlecać przygotowanie takich prac, ale jedynie profesjonalistom. Nie można jednocześnie traktować tego jak zrobionej przez siebie pracy, gdyż otrzymujemy tylko materiały, na podstawie których tworzymy swoje dzieło.