Film szkoleniowy dla pracowników przedsiębiorstw

Przeprowadzanie różnego rodzaju szkoleń należy do niezmiennego wymiaru pracy każdej firmy, która w swoim funkcjonowaniu posługuje się różnego rodzaju pojazdami mechanicznymi albo bazuje na wykonywaniu różnego rodzaju obrachunków i przedstawianiu rozporządzeń. W związku z tym wciąż wypożyczane są sale instruktażowe, w których prowadzone są kursy z zakresu obsługi różnego rodzaju urządzeń, przepisów mieszania różnych środków chemicznych oraz zszywania materiałów.

W przeprowadzaniu kursu pomaga tablica, rzutnik, odbiornik telewizyjny i laptop. Na tablicy można wieszać wzory różnego typu działań chemicznych, na podstawie których będą stwarzane najnowszego typu mieszanki tabletek czy kremów. Na wielu kursach pokazywany jest także film szkoleniowy pokazujący, na czym polega wykonywanie konkretnych poleceń w firmie, do której mają dołączyć uczące się osoby. Na tego rodzaju filmie instruktażowym może zostać również zamieszczone przywitanie osób rozpoczynających szkolenie wygłoszone przez dyrektora, jak również jakiegoś rodzaju życzenia przez niego składane.

Wyświetlanie filmów instruktażowych jest jeszcze bardziej popularne w przypadku zakładów, których działalność opiera się na obecności w Internecie.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie psycholog wrocław, który w tamtym miejscu odnajdziesz, także jest coś wartościowego!

Na takim filmie można zawrzeć obrazowy instruktarz stwarzania czy administrowania stronami internetowymi oraz pisania różnego rodzaju tekstów internetowych. Przy tej okazji będzie można od razu zauważyć, czy pracownicy będą sprawnie poruszać się po wyszukiwarce google oraz czy są w stanie automatycznie wykonywać wydawane im komendy.

Internet - image

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast pracownicy większych zakładów, które posiadają filie we wszystkich miastach Polski dobrze zdają sobie sprawę z tego, czym jest film korporacyjny, którego celem jest zapoznanie osób zatrudnionych ze szczegółami funkcjonowania ich przedsiębiorstwa. Na tego rodzaju filmie może zostać ukazana historia konkretnej firmy oraz najistotniejsze przepisy w niej obowiązujące.

Zdarza się, że dzięki zapoznaniu się z tego rodzaju filmem instruktażowym i wykonaniu testu końcowego pracownicy mogą zaliczyć testowanie automatyczne bhp i zapoznać się z zasadami dotyczącymi obsługi różnego rodzaju sprzętów mechanicznych. Będą mogli również poznać systemy wzajemnego porozumiewania się zastosowane w swojej firmie, przy wprowadzeniu których będą komunikowali się między sobą i kontaktowali ze wszystkimi kontrahentami.