Jak zwiększać swą konkurencyjność na rynku pracy? Zainwestuj w mało znane języki lub zrób jakiś ciekawy kurs!

W współczesnych czasach konkurencja na rynku pracy jest wielka – nie da się ukryć, że bynajmniej nie jest prosto dostać nieźle płatną pracę, bowiem zwykle o najlepsze prace musimy rywalizować z kilkunastoma lub nawet kilkudziesięcioma osobami o wysokich kwalifikacjach. Jak zatem powiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy? Dzisiaj podpowiadamy kilka pomysłów. Jeżeli z nich skorzystasz, zdecydowanie będziesz miał znacznie lepszą pozycję startową, co w krótkim czasie musi przełożyć się na o wiele wyższe zarobki!

chiński to ciekawa oferta Czy kiedyś zainteresował nas język chiński i możliwości jakie on ze sobą niesie?

kurs języka chińskiego

Autor: Marco Cabazal
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy człowiek żyje w dzisiejszych czasach w stresie, nieustannie za czymś biegnie, jednakże czasami nie bardzo wie za czym. Dobrze jest pomyśleć o sobie i swoim rozwoju. Stosownym wyborem będzie trening języka obcego: język japoński (czytaj więcej) lub język koreański (dowiedz się więcej). Sporo szkół w województwie śląskim oferuje swoje świadczenia. Trening języka z dojazdem do klienta we własnym zaciszu domowym, czy lekcja w szkole językowej albo nauka w sieci – przez Internet. wklepując w wyszukiwarkę język japoński Katowice można zorientować jak mnóstwo jest ofert nauki. Kursy odbywają się w małych, kameralnych grupach 5 – 8 osób pod okiem wykwalifikowanej kadry. Płacąc za przebieg można mieć pewność, że w cenie mieszczą się również każdego rodzaju pomoce naukowe potrzebne do nauki tego języka: książki, słowniki, nawet długopisy plus gadżety reklamowe. Jak ogłaszają naukowcy japoński lub koreański w ogóle nie jest trudny. Starczą chęci jak również wolny czas, naturalnie odrobina samozaparcia również się przyda. Na lekcjach kładzie się nacisk podobnie na mowę, zapisywanie jak i czytanie w danym języku. Warianty kursów to: typowy – dwa razy w tygodniu po 90 min powierzany szczególnie osobom, które cenią sobie regularność i chcą opanować podstawy językowe a także przyspieszony – jeden raz w tygodniu po 135 min. tok przygotowany został specjalnie dla osób bardzo zajętych, jednak realizatorzy zapewniają, że materiał wykonywany jest taki sam jak na poziomie standardowym, natomiast kursanci mają większą ilość prac domowych do wykonania.

perspektywa - kurs

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część producentów ubrań, w tym także polskich, zleca produkcję odzieży właśnie na Chiny, a wszystko z uwagi na tańsze koszty produkcji oraz tańszą siłę roboczą. Duża część urządzeń oraz elementów elektronicznych również pochodzi właśnie z Chin. Można śmiało powiedzieć, że na pracy z Chin utrzymuje się wiele krajów, szczególnie krajów Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto sporo uczelni, w tym też uczelni polskich, podejmuje współprace z Chinami w ramach programu Erasmus. Przez to też dużo polskich studentów mogło odwiedzić ten jakże odległy pod względem geograficznym oraz kulturowym kraj. Niektórzy z nich decyduje się tam osiąść na stałe, podejmując pracę nauczyciela, na przykład języka angielskiego lub – coraz bardziej popularnego też w Chinach – języka polskiego.
Liczna część przedsiębiorców, chcących nawiązać współpracę biznesową z Chinami zaznacza, że ma znaczne problemy w komunikowaniu się z Chińczykami w języku angielskim. To jeden z powodów, dlaczego Polacy coraz częściej stawiają na naukę chińskiego. Na język chiński katowice stawiają już nie tylko przedsiębiorcy, ale też ludzie młodzi, chcący wyruszyć do Chin w ramach programu wymiany studentów – Erasmus.

Zainteresowały Cię kluczowe informacje (https://tlumaczprzysieglypoznan.pl/) podane w tym wpisie? Bardzo miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Czekamy na ocenę!

Na język chiński Katowice, ale i inne miasta decydują się także w przypadku przedszkolaków, aby od małego dzieci mogły sobie przyswajać chiński, który z czasem może stać się drugim po angielskim, najbardziej używanym językiem świata. Zaraz po chińskim dużym zainteresowaniem cieszy się również koreański katowice. Korea jest kolejnym rejonem, z którym dużo biznesmenów z różnych części świata realizuje interesy. Ponadto koreański Katowice wybierają osoby, które planują tam wybrać się w innych celach, choćby turystycznych. Z uwagi na trudności w w komunikacji w Korei czy Chinach po angielsku warto poznać choć drobne podstawy, aby móc się porozumieć w codziennych sytuacjach życiowych.

Pomyślmy, jaki język obcy będzie dla nas odpowiedni. Wtedy będziemy mieli gwarancję, że jego nauka będzie dla nas przyjemnością, a na dodatek jeszcze wszystko prędko zapamiętamy.