Na język koreański Katowice jest coraz więcej zainteresowanych

korea - nauka języka
Wystarczy zerknąć na obojętnie jaką metkę ubrania, lub też popatrzeć na jakiekolwiek urządzenie elektroniczne od dołu, aby dowiedzieć się, że 90 procent wszelkiej produkcji pochodzi z Chin. Jak mówi wiele danych, ok. 40 % eksportu z Chin idzie do USA i krajów UE. Jasne jest więc, dlaczego chiński stał się tak znany także pośród naszych szkół językowych.

perspektywa - kurs
Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu producentów ubrań, w tym też polskich, przenosi produkcję ubrań właśnie do Chin, a wszystko ze względu na tańsze koszty produkcji oraz tanią siłę roboczą. Duża część urządzeń i części elektronicznych również pochodzi właśnie z Chin. Można śmiało powiedzieć, że na pracy z Chin utrzymuje się wiele krajów, szczególnie krajów Europy oraz USA.

Chcesz zobaczyć inne tego rodzaju obfite w informacje artykuły? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://surfszkola.pl/), która bez cienia wątpliwości zawiera ważne dane.

Ponadto liczna część uczelni, w tym też uczelni polskich, podejmuje współprace z Chinami w ramach programu wymiany studentów – Erasmus. Przez to też wiele polskich studentów mogło poznać ten jakże daleki pod kątem geograficznym oraz kulturowym kraj. Niektórzy z nich decyduje się tam zostać na stałe, podejmując pracę nauczyciela, na przykład języka angielskiego bądź – coraz bardziej popularnego także w Chinach – polskiego.
Dużo biznesmenów, chcących zacząć współpracę biznesową z Chinami stwierdza, że ma duże problemy w porozumiewaniu się z Chińczykami w języku angielskim. To jeden z powodów, dlaczego Polacy coraz częściej rozpoczynają naukę chińskiego. Na język chiński katowice decydują się już nie tylko biznesmeni, ale również ludzie młodzi, pragnący wyjechać do Chin w ramach programu Erasmus. Na język chiński Katowice, ale i inne miasta decydują się także w przypadku przedszkolaków, żeby od małego dzieci mogły sobie przyswajać chiński, który z biegiem czasu może zostać drugim po angielskim, najbardziej znanym językiem świata. Zaraz po chińskim dużym zainteresowaniem cieszy się także koreański katowice. Korea jest kolejnym krajem, z którym sporo biznesmenów z różnych stron świata prowadzi interesy. Poza tym koreański Katowice wybierają osoby, które chcą tam wyjechać w innych celach, jak na przykład celach turystycznych. Z uwagi na trudności w porozumiewaniu się w Korei czy Chinach w języku angielskim warto poznać chociaż drobne podstawy, aby móc się porozumieć w codziennych sytuacjach życiowych.

Tak jak kiedyś standardem wśród dzieci i młodzieży była nauka języka angielskiego, stanowiącego podstawowy język do komunikacji z obcokrajowcami, tak obecnie coraz więcej rodziców decyduje się posyłać swoje dzieci na naukę chińskiego. Wielu z nich wie już, że języki azjatyckie, w tym chiński i koreański stanowią przyszłość w komunikacji światowej.