Zabawki dla maluchów

W dzisiejszych czasach oferta firm produkujących zabawki dla dzieci jest imponująca, toteż wybór tej odpowiedniej może stanowić poważny problem. Sam ciekawy wygląd czy wywołanie uśmiechu na dziecięcej twarzy nie wystarcza. Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?

Przede wszystkim musi być dostosowana do wieku dziecka. Maluchy do 2. roku życia, poznają świat poprzez dotyk, słuch i wzrok. Dlatego zabawki przeznaczone dla dwulatków są nadzwyczajnie kolorowe, podsycające ciekawość naszego malucha i skonstruowane tak, by wspierały i stymulowały rozwój dziecka, doskonaliły jego zdolności manualne (masaz krakow) i aby po prostu ofiarowywały mu mnóstwo frajdy. Duża część zabawek posiada wiele ruchomych elementów, przez co zabawa nigdy nie powieje nudą – polecamy. Takie zabawki pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata albowiem to właśnie na skutek zabaw szkrab opanuje naukę liczb a także odróżniania kształtów i kolorów.

zabawka

Autor: Richard, enjoy my life!
Źródło: http://www.flickr.com

Dziecko w wieku przedszkolnym staje przed nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe czy muzyczne stanowią są wyzwaniem, które wiąże się ze zdobywaniem nowych umiejętności. Zważywszy na ten fakt, upominki takie jak wszelkiego rodzaju masy plastyczne, wycinanki, piłki czy instrumenty muzyczne okażą się strzałem w dziesiątkę, w końcu są przecież ”zestawem obowiązkowym” każdego przedszkolaka! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami jak grać w gry edukacyjne oraz, zaczyna współpracować w grupie – sprawdź ten sklep.

To dobry czas, by postarać się o bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. emocjonujące gry – planszowe lub zespołowe. Nauka – matematyka matura online bycia „drugim” i radość nie tylko z wygranej ale i wspólnej zabawy, jest potrzebną lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mało ciekawa jest wówczas gra.

Kupując zabawkę, należy też zadbać o to by była starannie wykończona. Dodatkowo powinna być wykonana z nietoksycznych materiałów. By mieć pewność, iż zabawka będzie odpowiednia, najbezpieczniej przeczytać jej atesty.